Často se ptáte...

Budu nejradši, když mi napíšete mail, kde shrnete všechno potřebné info. Klidně využijte můj formulář na stránce Kontakt. 

Upravené fotografie obdržíte do 14 dní od uhrazení částky za focení.

Neupravené fotografie neposkytuji. Je to z toho důvodu, že jde z mé strany o nedokončenou práci. Věřte ale, že se z každého focení snažím vybrat maximum povedených fotek. O žádné povedené momentky vás určitě nepřipravím!

Lokalitu, kde budeme fotografovat, vždy vybíráme společně. Pokud přijdete s návrhem, kde byste chtěli focení uskutečnit, pokusím se vám maximálně vyjít vstříct. Je ale potřeba počítat s tím, že ne každá lokalita je na focení vhodná. Pokud nemáte žádné konkrétní místo, kde byste se chtěli fotit, určitě vám ráda pomůžu s výběrem a doporučím již osvědčená místa.

Nebojte, chápu vás. Není na tom nic nenormálního, ne každému z nás je příjemné stát před objektivem a pro někoho je to opravdu velké vystoupení z komfortní zóny. 

 

Pokud ale o fotky stojíte a jste nervózní jen z procesu focení, pokuste se uklidnit a nedělat z focení takovou vědu. Je potřeba si uvědomit, že já jsem taky jenom člověk, a že vaše fotky s trojitou bradou nebo vykukujícím špíčkem do světa pouštět nebudu :)  Navíc, je opravdu pravda, že úsměv sluší každému!

Pokud si spolu domluvíme focení, včas vám poskytnu informace a tipy, jak se obléct – co vypadá dobře, a co naopak nechat doma. Nemusíte proto být nervózní, ráda vám i poradím podle zaslané fotky vybraného oblečení a doporučím, co by mohlo vypadat dobře.

V minulosti jsem tento výběr nechávala na klientovi a zároveň limitovala počet fotek, které si mohl vybrat. Rozhodla jsem se tenhle model dál nepraktikovat, protože zdržoval celý proces a klienty zbytečně omezoval. Proto vybírám „povedené“ snímky já a odevzdávám je všechny, bez omezení počtu. Výběrem neprochází opravdu jen fotky, které se nepovedly, nebojte.

Fotky odevzádám prostřednictvím online galerie. Všechny jsou vždy v plném rozlišení – to znamená, že si z nich můžete klidně nechat udělat tisk na plátno nebo billboard :) 

Fotky retušuji opravdu jen minimálně. Pokud má člověk na obličeji pupínek, který křičí, odřeninu, flek atd., tak ho samozřejmě vyretušuji. Nicméně přirozené vrásky, pihy atd. neodstraňuji. Určitě vás neudělám o 10 let mladší. Ani nechci, protože byste to nebyli vy.

 

Pokud budete mít speciální požadavek na retuš – např. odstranit náplast, modřinu, atd. – a upozorníte mne na to před úpravou fotek, tak nedostatek na fotkách samozřejmě odstraním.

Ne, pokud mi je nedovolíte sdílet. Svých klientů se vždy zeptám, pokud chci nějakou z jejich fotografií na svůj web použít.